Сегодня: 19. 03. 2018 року

Святий Валентин «бував» у Києві

Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Якщо в кіосках, на базарах, в магазинах культтоварів масово почали з’являтися листівки у формі сердечка, значить наближається День Святого Валентина, синонім до якого  – День закоханих. Легенду, про те, як католицький священик  таємно обвінчав закохану пару, певно, знають уже всі.  

Відомо, що й ставлення до цього свята різне, особливо ж у представників різних релігійних конфесій. Та молодь, якій подобається відзначати цей день, освідчуватися коханим, дарувати одне одному «валентинки», солодощі й інші подарунки, вже не надто вникає в історію походження цієї традиції.  І таки немає нічого поганого в тому, що цього дня Кохання править бал. І хай би так було не тільки 14 лютого.

Між тим, цікаво знати, що Святий Валентин «бував» у Києві. Як свідчить Вікіпедія, наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття в дуже популярних тоді виставах домашніх театрів однією з найулюбленіших була п’єска за старокиївською легендою про київських закоханих, яким допомогли зберегти кохання і взяти шлюб свята Ольга і святий Валентин. Вистава існувала в кількох варіаціях, вона була збережена в пам’яті киян із старокиївських родів.  Сучасно адаптований сценарій, що вже кілька років мандрує інтернетом, став основою для творчих прочитань і втілень в різних дитячих та молодіжних колективах.

Відповідний історичний контекст  цілком вірогідний, йдеться у Вікіпедії.  «У Києві ще княжому, домонгольському, були католицькі храми, діяли кілька орденів (зокрема, бенедиктинці, домініканці та францисканці), а київськими католиками були не лише поляки та інші іноземці київських колоній. В останніх були й київські родичі-свояки, і друзі-кияни, котрі, спілкуючись, знайомилися з деякими традиціями, частина з яких тою чи іншою мірою або творчо наслідувалася, або в них просто брали якусь участь. Деякі історичні свідчення дожили до сучасності. Одним з них і є старокиївська оповідка про святого Валентина.

Час, коли «бував» святий Валентин в Києві, навряд чи можна встановити, оскільки в легенді він не визначений. Однак, судячи з її контексту, ймовірно, йдеться про пізньо-середньовічний період. За тих часів у самій Католицькій Церкві ставилися до цього святого неоднозначно. Але в низці католицьких країн таке свято було, і навіть не лише суто молодіжне.

Вірогідно, його «принесли» в Київ тамтешні гості або кияни, які мандрували тими краями, а київській молоді свято сподобалося, що нескладно уявити».

Валентина ПЕТРОВА.

Прочитано 23861 разів
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
чернівцібудінвест
чернівцібудінвест

Курс валют у Чернівцях

Гороскопи

Ми в Вконтактах

Зв’язатися з нами

 +38 0372 553212

  bykovina@gmail.com

 58013 Україна м. Чернівці вул. Українська 22

Украина онлайн Яндекс.Метрика

> Рейтинг@Mail.ru