Сегодня: 24. 01. 2018 року

Кір дійшов до  Буковини Кір дійшов до Буковини

Кір – хвороба небезпечна

Опубліковано в Здоров’я Автор  лютого 11 2017 розмір шрифту зменшити розмір шрифту збільшити розмір шрифту
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
У зв’язку з реєстрацією епідемії кору в сусідній Румунії, спалахів  цього захворювання в Україні, наявністю сприятливих умов для виникнення та поширення кору на території Чернівецької області 6 лютого Державна установа «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» спільно з Департаментом охорони  здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації провела нараду-семінар  з питань профілактики, діагностики і лікування кору. 

В роботі семінару взяли участь заступники головних лікарів лікувально-профілактичних закладів краю, лікарі загальної практики – сімейної медицини, терапевти, педіатри, інфекціоністи, епідеміологи. 

Завідувач відділу обласного лабораторного центру Юрій Падурару акцентував увагу присутніх на високих ризиках виникнення спалахів   кору в  нашій області та необхідності забезпечення своєчасного реагування на перші випадки захворювання, проведення комплексу профілактичних та протиепідемічних заходів.

Довідка. Торік в Чернівецькій області зареєстровано 3 випадки кору (Заставнівський район – 2, Глибоцький –1), серед них 1 дитина. В 2015 був зареєстрований 1 випадок кору.

Кір – інфекційна хвороба вірусного походження. Вірус зазвичай передається через прямий контакт, а також повітряним шляхом, інфікує слизову оболонку, а потім поширюється по організму. Інфікуватись можна під час розмови, при кашлі, чханні.

Інкубаційний період (момент від потрапляння збудника в організм до появи перших ознак захворювання) триває в середньому 9-17 днів. 

Джерелом інфекції є хвора людина з останніх двох днів інкубаційного періоду до п’ятого дня після появи висипу.  

Проявом хвороби є підвищення температури, кашель, нежить, кон’юнктивіт та дрібно-плямистий висип, який має низхідний характер. 

Після перенесеного захворювання можуть виникати ускладнення у вигляді пневмонії (запалення легенів), менінгіту (запалення мозкових оболонок), енцефаліту (запалення мозку).

Захворіти на кір може будь-яка людина, що не має імунітету – той, хто не був вакцинований.

Невакциновані діти раннього віку та вагітні жінки піддаються найвищому ризику захворювання на кір та розвитку ускладнень, включаючи смертельний результат. 

На жаль, низький рівень  охоплення плановими щепленнями в Україні дітей, зокрема проти кору, може призвести до ускладнення епідемічної ситуації.

Нині  лікувально-профілактичні заклади області в достатній кількості забезпечені вакциною проти кору для проведення планових щеплень. Щеплення проти цієї інфекції проводяться планово та за епідемічними показами. 

При появі перших симптомів захворювання необхідно обмежити контакт хворого з оточуючими, викликати медичного працівника.

Інна ПОНЗЮК,

лікар-епідеміолог Державної установи «Чернівецький

обласний лабораторний центр Міністерства

охорони здоров’я України».    

P.S. 8 лютого у с.Тереблече Глибоцького району клінічно діагностували один випадок кору. Про це повідомляє Департамент охорони здоров’я. У 4-річної дитини кір за  симптомами під час обслуговування виклику виявив завідувач місцевої амбулаторії загальної практики – сімейної медицини. 

Проводяться лабораторні дослідження. 

Для запобігання розповсюдження вірусу в тій місцевості проводять комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів. Ситуація перебуває на контролі Департаменту охорони здоров’я  облдержадміністрації та ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України».

 

    

Прочитано 10263 разів

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
чернівцібудінвест
чернівцібудінвест

Курс валют у Чернівцях

Гороскопи

Ми в Вконтактах

Зв’язатися з нами

 +38 0372 553212

  bykovina@gmail.com

 58013 Україна м. Чернівці вул. Українська 22

Украина онлайн Яндекс.Метрика

> Рейтинг@Mail.ru