Сегодня: 19. 03. 2018 року

НАГОРОДЖЕННЯ НАГОРОДЖЕННЯ

Побачити душу людини допомагає мова, йдеться у Святому письмі

Оцініть матеріал!
(0 голосів)
У ньому мова названа окулярами, крізь які можна побачити душу людини. 

Про використання епітетів та порівнянь для рідної мови, передусім нашої української, науковці-філологи могли би писати дисертації. Вони, певно, й написані і десь зберігаються у вузівських книгозбірнях. А більш доступними, повчальними й такими, що швидше запам’ятовуються, є поезії відомих  і менш знаних авторів, у яких вони співають осанну й освідчуються в любові мові своїх предків, батьків, свого краю. І не дивно, що румунські поети возвеличують свою мову, польські – свою, німецькі – свою і українські – також нашу мелодійну, дзвінку, солов’їну… До речі, навіть у світі українську мову визнають наймилозвучнішою поряд із французькою та перською.

Своєрідним масовим освідченням стало свято, присвячене Міжнародному дню рідної мови, що відбулося в обласному центрі естетичного виховання «Юність Буковини» з ініціативи Департаменту освіти і науки облдержадміністрації. До зали запросили школярів і їхніх наставників, котрі, до речі, засвідчили високий рівень знань не тільки української, а й інших мов, носіями яких є наші земляки, що проживають на терені Буковини. Це – переможці олімпіад з мов, Всеукраїнського мовного конкурсу ім.Тараса Шевченка й Міжнародного імені Петра Яцика. Їм директор Департаменту освіти і науки Оксана Палійчук вручила грамоти й подарунки. А найкращий подарунок, та ще й до такого свята, як відомо, книги, тож спонсором виступив ВД «БукРек». Дісталися  вони й  переможцям творчого конкурсу «Моє село – колиска України», що його організували редакція нашої газети  й освітянський департамент. Крім того, лауреати отримали й авторські книги від головного редактора  «Буковини» Анатолія Ісака. (Про підсумки конкурсу – нижче).

Подарункові стосики з виданнями видавничого дому отримали й діти з села Кримське, що на Луганщині,  і їхня вчителька – зараз вони живуть і навчаються в нас на Буковині. Зауважила, як щиро вони аплодували юним артистам, які дарували присутнім вірші, пісні й хореографічні композиції. В них знову таки лунали присвяти й рідній мові, й рідній Україні. Втім,  не забуті були й найболючіші теми  – Революції гідності й героїв Небесної сотні, пам’ять про яких вшановуємо цими днями, тож і це дійство розпочалося із хвилини мовчання,  і «не нашої війни», про які нагадали  бентежна, прониклива пісня Святослава Вакарчука у виконанні студента відділення журналістики ЧНУ Михайла Палійчука і композиція за мотивами твору німецького письменника Бертольда  Брехта «Що отримала мати солдата?», яка звучала з уст учнів Чернівецької гімназії №1, в котрій, як відомо, поглиблено вивчають німецьку.   

Та  «іменинницею» цього дня була мова, про яку так пісенно-барвисто говорили і очільниця обласної освіти Оксана Палійчук, і професорка філології  Надія Бабич, і генеральний консул Румунії в Чернівцях Елеонора Молдован, і представники національних культурних товариств – польського, німецького, єврейського. І лунали зі сцени вірші не тільки українською, а й румунською мовою – їх виконали студенти училища мистецтв ім.Сидора Воробкевича, студентка Чернівецького юридичного коледжу національного університету «Одеська юридична академія» Ірина Зузяк, учениця Глибоцької гімназії Ольга Коваль та Одоріка Бостан з Карапчівського ліцею ім.М.Емінеску, що на Глибоччині. Запалювали ритмами «Хави нагіли» танцюристи з загальноосвітньої школи №41, у якій вивчають іврит, й викликав шквал оплесків фольклорний колектив Чернівецької гімназії №3 «Квіти Буковини», який заспівав знамениту «Червону руту» польською мовою. А якими колоритними були малі гуцулята з дитячого оркестру народних інструментів «Карпатська тайстра» та ансамбль дримбарів «Перлинки-намистинки» (Путильський районний центр дитячої та юнацької творчості», учасники дитячої студії ансамблю «Смеречина» (Буковинський центр мистецтв), народного художнього колективу вокальної студії «Мрія» центру естетичного виховання «Юність Буковини» і Чернівецького міського фольклорного театру-студії «Гердан». 

 Приємно подивував студент Буковинського державного медичного університету Біляль Альджабелі, який виконав українською мовою Вакарчукову пісню «Я на небі».

З «Молитви до мови» розпочиналося це свято. Й своєрідним освідченням, закликом любити, шанувати, плекати рідне слово, рідну пісню, рідну Україну завершилося. Із кольорами синього неба й стиглої пшениці нашого державного прапора.

Валентина ПЕТРОВА.

Прочитано 15403 разів
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
чернівцібудінвест
чернівцібудінвест

Курс валют у Чернівцях

Гороскопи

Ми в Вконтактах

Зв’язатися з нами

 +38 0372 553212

  bykovina@gmail.com

 58013 Україна м. Чернівці вул. Українська 22

Украина онлайн Яндекс.Метрика

> Рейтинг@Mail.ru