Сегодня: 19. 07. 2019 року

Туристичні квести

Вручення нагороди Вручення нагороди

Військо з народною підтримкою не здолати

Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Ніхто не заперечить, що на початку воєнних дій на Сході саме волонтери та добровольці зупинили поширення сепаратизму, озброїли, одягли, взули та оснастили українське військо необхідним, аби воїни могли відбивати атаки незаконних бандформувань та російських найманців.

Певно, не знайдеться людини, яка бодай десяткою гривень не підтримала Збройні Сили держави.
Серед тих, хто найактивніше долучався до волонтерської роботи, жителі кіцманських сіл Мамаївці та Лужани. З перших же днів протистояння ці патріоти відправляли на Схід продукти харчування, військові однострої, взуття, бронежилети, кевларові шоломи, палатки, спальні мішки, біноклі, тепловізори, рації, планшети, автомобілі… Всього не перелічити.
Лише цього місяця лужанці капітально полагодили й передали військовикам 30-ї бригади реанімобіль. Він уже прибув до місця призначення й допомагає рятувати бійцям здоров'я та життя.
З 2014-го до 2016-го цю машину відправляли в зону АТО двічі. Вона щоразу поверталася після обстрілів, інтенсивного пересування розбитими шляхами, часто під вогнем. Лужанські майстри полагодили двигун, поміняли фільтри і масло, шини, встановили нові акумулятори, стартер, укомплектували транспорт домкратом, ключами.
З Мамаївців на фронт відправили майже десять транспортних засобів різного призначення. Машину «швидкої» на власні збереження придбав підприємець Ярослав Клепач. Інший автомобіль придбав для військових Андрій Маковей. Та все ж найбільшу допомогу українському війську надав керівник ПСП «Мамаївське» Ярослав ШВЕД. Як справжній патріот, він не шкодував коштів на придбання амуніції для військових, рацій, тепловізорів, планшетів, ноутбуків тощо. При цьому він завжди наголошував волонтерам, яких об’єднав навколо себе настоятель Свято-Покровської церкви, протоієрей Іоан Чокалюк: «Купуйте найкраще, не беріть дешеве, яке швидко виходить з ладу».
За його підтримки шили теплий і надійний одяг у фірмі «Полярис», шкіряне взуття – на фірмі «Акцент Лтд», якщо відправляли бронежилети, то обов’язково випробовували їх на надійність. Ярослав Антонович і техніку відправляв для бійців на війну.
Останнім часом Я.Швед допомагає підрозділу берегової охорони, що стоїть під Маріуполем. Для його бійців у вже відомому «Полярисі» шиють форму чорного кольору. Значну частину одностроїв уже відправили, решту дошивають. Відгуки про неї з переднього краю якнайкращі.
Нещодавно командування підрозділу берегової охорони надіслало Я.Шведу подяку. Вручили грамоту Ярославу Антоновичу протоієрей Іоан Чокалюк та староста церкви Василь Глібка.
– Допомога Ярослава Антоновича, – зазначив отець Іоан, – вже вимірюється кількома сотнями тисяч гривень. Але він ніколи не хизується добрими справами. Бо інколи доводиться чути від окремих «патріотів», що вони, мовляв, сплачують воєнний збір і цього досить. Ця людина не тільки допомагає технікою, одягом, амуніцією, а й продуктами харчування. Власне, такі люди й наближають перемогу.
Безумовно, зараз усім складно. Тому дуже прикро, що наші чиновники, міністри, депутати зберігають мільйони доларів удома, шкодуючи виділити тисячу-другу на підтримку армії. Їм не зашкодить повчитися патріотичності у Героя України Ярослава Шведа.

Прочитано 11451 разів
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
чернівцібудінвест
чернівцібудінвест

Курс валют у Чернівцях

Гороскопи

Ми в Вконтактах

Зв’язатися з нами

 +38 0372 553212

  bykovina@gmail.com

 58013 Україна м. Чернівці вул. Українська 22

Украина онлайн Яндекс.Метрика

> Рейтинг@Mail.ru